Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

MCU Koloseum zve na akce druhého ročníku Dne srdce. Liberecký kraj je hlavním partnerem 

26. 08. 2020

Věděli jste, že 29. září je Světový den srdce? A právě srdci, jeho nemocem a jejich předcházení bude ten den patřit liberecké Koloseum. V programu už druhého ročníku osvětové kampaně Světový den srdce jsou připraveny přednášky a besedy s lékaři, rehabilitačními pracovníky, výživovou poradkyní i ukázky práce záchranářů. Dozvíte se také, jak vypadá stent nebo defibrilátor a mnoho dalšího.

„Když mě před třemi lety přepadla náhlá srdeční příhoda a z minuty na minutu jsem se stala nechtěně a nečekaně pacientem, uvědomila jsem si, jak moc je srdce křehké, a jak málo o něm víme. To byl impuls pro to zvýšit povědomí o srdci, kardiovaskulárních nemocech a jejich předcházení. Mně zachránil život lékař, který byl náhodou blízko, ale pomoct může i kdokoli jiný, kdo bude vědět, jak se chovat. A to je cílem našeho projektu Světový den srdce,“ říká s úsměvem autorka projektu Martina Motshagen.

 

Světový den srdce 2020 v kostce - Nositelem projektu je MCU Koloseum, o. p. s.

Místo konání: MCU koloseum, o. p. s., gen. Svobody 83/47, Liberec

Termín akce: 29. září 2020, začátek: 10:00 hodin, předpokládaný konec 15:00 hodin

Záštitu nad libereckým projektem už podruhé převzal MUDr. Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro oblast zdravotnictví.

Odborným garantem projektu je Kardiovaskulární centrum Krajské nemocnice Liberec v čele s přednostou MUDr. Rostislavem Poláškem.

Světový den srdce vyhlásila Světová federace srdce a Světová zdravotnická organizace v r. 2000.

 

Robert Vano fotil srdcaře z Liberecka

Jako součást libereckého projektu ke Světovému dni srdce organizátoři připravili bonbónek – unikátní výstavu portrétních fotografií světoznámého Roberta Vana nazvanou Srdeční záležitosti. Na 13 velkoformátových fotografiích Robert Vano zachytil celkem 17 tváří a osudů lidí, kteří do toho, co dělají, dávají celé své srdce nebo se s nějakou kardiovaskulární chorobou léčí. Některé z nich možná poznáte, všichni srdcaři jsou totiž z Liberce a okolí.

„Výstava Srdeční záležitosti je putovní. Bude k vidění po celý měsíc září ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje. Po krátké zastávce v Koloseum v Liberci se přesune do nemocnice v Jablonci nad Nisou a začátkem roku je plánovaná její expozice v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR,“ říká Martina Motshagen autorka celého projektu.

Výstava Srdeční záležitosti 

slavnostní vernisáž: 2. 9. 2020 Krajský úřad Libereckého kraje, U Jezu 642, Liberec

Výstava bude obohacena i o pohled do zákulisí Kardiovaskulárního centra Liberecké nemocnice.

termíny uvedení:

2. 9.-25. 9. Krajský úřad Libereckého kraje, vestibul

26. 9.-29. 9. KOLOSEUM Světový den srdce 2020

30. 9.-15. 10. Nemocnice Jablonec nad Nisou, vstupní prostory

26. 10.-9. 11 AUTOTREND Liberec

leden/únor 2020 Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR

autor fotografií: Robert Vano

produkce, styling: Olo Kříž

Záštitu projektu Světový den srdce 2020 převzal MUDr. Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro oblast zdravotnictví.

Záštitu nad výstavou Srdeční záležitosti převzal Ing. Petr Beitl, poslanec Parlamentu ČR.

 

Ujděte 5000 kroků pro zdravé srdce

Srdci svědčí zdravý životní styl a pohyb, proto se ke Světovému dni srdce v Liberci váže po celé léto až do konce září trvající kampaň 5000 kroků pro zdravé srdce. Připojit se můžete každý. Stačí denně ujít 5000 kroků a fotku svého krokoměru nebo obrazovky v mobilu s krátkým komentářem zaslat na info@universium.cz. Ty nejzajímavější komentáře budou organizátoři zveřejňovat na Facebooku Kolosea. „Pět tisíc kroků pro srdce půjdou zaměstnanci Kolosea, senioři z Jablonce a také malí fotbalisti, to už víme jistě a jsme zvědaví, kolik lidí se ještě zapojí,“ říká Martina Motshagen a dodává: „Je zajímavé na chytrém telefonu nebo hodinkách sledovat, kolik toho denně nachodíme a je dobré si uvědomit, že už jen prostou chůzí děláme něco pro své zdraví a pro své srdce.“

Světový den srdce vyhlásila Světová federace srdce a Světová zdravotnická organizace v r. 2000.

Další informace: Martina Motshagen, martina.motshagen@universium.cz, tel. 604 997 526

Den srdce srdcaři

Den srdce

Ivana Hujerová
ivana.hujerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226722
Mobil: 602411387