KOMBINUJ A JEĎ! Akce připomene Evropský týden udržitelného rozvoje a Evropský týden mobility - Liberec, 18. září

• 25. 08. 2023 10:47

Také se vám nelíbí město plné osobních aut, kolony u semaforů, přecpaná parkoviště, hluk a špatný vzduch v centru? Jde to i jinak. Kromě systémových opatření, na kterých by měli pracovat odborníci, může pomoci také každý z nás. Čím? Změnou dopravních návyků.

Během hlavní akce na náměstí Dr. E. Beneše najdou odpověď všichni, kteří hledají lepší a zdravější způsob přepravy. Program je připraven pro děti i dospělé.

Nechme svá auta doma a pojďme hledat lepší řešení, jak se dostat napříč městem. V pondělí 18. září 2023 najdete na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci od 13.00 do 17.00 hodin spoustu inspirace.

13:15 – 17:00 Probíhá program akce na jednotlivých stanovištích

• Testovaní elektrokol/kol, servis seřízení (Cyklosport KERDA)
  • Na kole jen s přilbou, cyklistické přilby, povinná výbava (Tým silniční bezpečnosti)
  • Správné chování pasažéra v MHD (DPML)
  • Carsharing (Autonapůl)
  • Vozidla s hybridním pohonem, Jak jednoduše snižovat osobní uhlíkovou stopu (Liberecký kraj)
  • Stánek prevence a ukázka techniky – Na kole bezpečně (PČR)
  • Propagace projektu z Evropských fondů – Eurocentrum Liberec
  • KČT – značení turistických cest – Klub českých turistů
  • Podpora zdraví - měření hladiny cholesterolu, krevního tlaku, , BMI a tělesného tuku – (Regionální centrum podpory zdraví Libereckého kraje, Státní zdravotní ústav)
  • ČČK – první pomoc
  • BESIP – kampaň „Dám Respekt“
  • Sdílená kola, informace o službě, testovací jízdy – (NEXT BIKE)

14:00 – 14:15 Biketriálová show Martin Šimůnek

14:15 – 14:30  MM Parkour Liberec

15:15 – 15:30  Biketriálová show Martin Šimůnek

15:30 – 15:45 MM Parkour Liberec

Tradiční cyklojízda s Cyklisty Liberecka proběhne ve čtvrtek 21. 9. od 17 hodin. Sraz je před OC PLAZA u vodotrysků.

Kalendář akcí | Visit^Liberec (visitliberec.eu)  Přijďte si pro inspiraci a užitečné informace. Těšíme se na vás.

Zdroj: Liberec, ETM 2023

ETM ETUR 2023